Sosyal Medya

Dünya’nın En Popüler 8 Sağlıklı Yaşam Uygulaması

Dünyaca ünlü  sağlıklı yaşam uygulamalarını ve nasıl kullanabileceğinizi sizin için derledik.

1. Obstacles XRT

iTunes üzerinden indirebileceğiniz uygulama, her ders için sizin yaş, kilo, boy ve cinsiyete dayalı olarak yakılan kalori tahmininizi gösteriyor. Başlangıç seviyesi, orta seviye ve zor seviye olarak 3 bölümden oluşan uygulama hızlı, güçlü spor hareketlerinizde size geçmiş hikayenizi ve bir sonraki adımlarınız için yardımcı oluyor.

2. Moves 

Otomatik olarak hareket halindeki kullanıcının, yürüyüş, bisiklet ve diğer spor ve egzersizlerinizi kaydeder. Kaydedilen bilgilerinizden adımlarınızı ve kalorinizi geçmişe dönük haliyle görebilirsiniz. Bu uygulamayı yalnızca indirmeniz yeterlidir, bu adımdan sonra uygulamayı aktif yada pasif hale getirmenize gerek yok yaptığınız her şey otomatik olarak kaydedilecektir.  Üstelik tüm bunları yaparken telefonunun pil kullanımı minimum seviyede etkiler.

3. Thunderspace

Son yıllarda insanlar daha çok çalışır oldu. Ağır iş yükü gibi bazı problemler arkasından depresyon, huzursuzluk aile yaşantısı benzeri problemler doğurdu. Halbuki bizler biraz daha doğa ile iç içe olsak, kuşların cıvıltılarını, su seslerini dinlesek rahatlarız değil mi? Fakat bunu her zaman yapmak oldukça zor. Tam da bu anda Thunderspace devreye giriyor. Doğayı bir nebze olsun cebimize getiren uygulama, gökgürültülü yağmur efekti kullanarak sanki gerçekten dışarıda yağmur yağıyormuş hissi uyandırıyor.

4. ZocDoc

Hangi doktora gideceğinizi seçmek zor değil mi? Hastaların karar verme ve randevu alam aşamasında devreye giren uygulama ZocDoc, doktorlar ve hastalar arasındaki iletişim köprüsü kuruyor. Böylece hem iletişim hem de referans süreci tek bir noktada toplanıyor.

5. ESPN ScoreCenter

ESPN uygulama pazarının 1 numaralı uygulamasıdır. Giriş yapıp favori takımınızı ve liginizi belirledikten sonra ilgilendiğiniz lig ve takımların en son haberleri, puanları anında cebiniz olacaktır. Nerede olursanız olun ihtiyaç duyduğunuz an haber, video ve öyküler bildirim olarak telefonunuza iletilir.

6. Yahoo Sports

Ülkemizde pek rağbet görmese de , oldukça popüler olan arama motoru Yahoo‘nun resmi uygulamalarından biri olan Yahoo Sports, dünya genelinde sporda yaşanan gelişmelerden anında sizi haberdar eder. Zengin içerikli modern uygulama NBA, NHL, NASCAR, Formula 1 , Premier League, La Liga, Serie A, Şampiyonlar Ligi, Dünya Kupası ve daha onlarcası bu uygulamada.

7. BBC Sports

Tamamen ücretsiz olan uygulamada sporla alakalı her şey mümkün. Uygulama en önemli spor olaylarını ana ekranınıza getirir. En güncel spor haberlerini anında öğrenip, BBC Radyo dinleme ve son spor makalelerini okuyabilirsiniz. Hatta önemli spor etkinliklerinin videolarını veya maçlarını izleyebilir, favori takımızı seçip hakkında tüm haberlere kolayca erişebilir, arkadaşlarınız ile spor haberlerini ve maç sonuçlarını paylaşabilirsiniz.

 

 

8. Sleepbot/Sleepcyle

Diğer adıyla ”uyku defteri” içerisindeki akıllı alarm ile hareket takibinizi, ses kaydınızı, veri analizinizi yapabilen bir uyku uygulamasıdır. Gece boyunca sizin hareketlerinizi takip ederek her sabah rahat şekilde uyanmanızı sağlar. Popüler özellikleri arasında çoklu alarm eklemek, kolayca ayarlanabilir akıllı alarm, hareket takibi ve ses kaydı ayarları, uyku için otomatik alarm, uykuya gitmek için hatırlatma ayarlamak, uyku istatistiklerinizi görebilmek ve uyku verilerinizi kaydetmektir.  SleepBot - Sleep Cycle Alarm- ekran görüntüsü

 

Yazar Hakkında