Etkinlik

Drupal İstanbul Buluşmaları [MiniDrupalCon 2]

Drupal dünyanın en fazla tercih edilen ve kullanılan CMS’lerinden biri. White House, Twitter Developer Comminity ve birçok web sitesi Drupal kullanıyor.

Drupal dünyanın en fazla tercih edilen ve kullanılan CMS’lerinden biri. White House, Twitter Developer Comminity ve birçok web sitesi Drupal kullanıyor. Drupal İstanbul Drupal geliştiricileri ve Drupal alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler tarafından kurulan bir Drupal topluluğu. Drupal İstanbul 2. buluşmasını  2 Cumartesi buluşması 10 Aralık 2011’da gerçekleştirdi. Drupal İstanbul buluşmaları periyodik olarak devam edecek.

Görüşe sonucunda alınan Drupal ile ilgili tespitlerden biri de;

Türkiye’de yeterli sayıda Drupal Developer yok. San Fransisco’dan Drupal İstanbul buluşmasına katılan bir developer orada bile bu eksikliğin hissedildiğini hatta “ben iyi bir Drupallerim” diyebilenin anında vize alıp orada iş bulabileceğini belirtti.

Drupal İstanbul buluşmasında farklı alanlarda çalışan  katılımcılar yer aldı. Dilbilimci, tasarımcı, haritacı, bilgi işlem yöneticisi, developer, akademisyen, web girişimcisi vb.

Drupal İstanbul grubu önümüzdeki günlerde buluşmalarına devam edecek. Drupal hakkında bilgi edinmek ve konunun duayeni kişilerle tanışmak isterseniz eğer Drupal Türkiye Facebook grubuna buradan ulaşabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/drupalturkiye Drupal İstanbul’un  ayrıca bir web sitesi var.  http://drupalistanbul.org Drupal Türkiye Facebook grubundan ve Drupal İstanbul web sitesinden Drupal ile ilgili merak ettiiğiniz soruları paylaşabilir ve profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Buluşmadan Fotoğraflar;


 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen