Teknoloji

Domain Adresinin Önemi

Bilindiği gibi internet üzerinde her bilgisayarın internet protokol (IP) adresi vardır örneğin 165.166.0.2 olarak ayrılmış sayı öbekleri benzersiz birer dizedir.

İnternete adım atmanın yolu domain kaydından geçiyor.

Bilindiği gibi internet üzerinde her bilgisayarın internet protokol (IP) adresi vardır örneğin 165.166.0.2 olarak ayrılmış sayı öbekleri benzersiz birer dizedir.

Favori web sunucularını temsil eden tüm IP adreslerini hatırlamak neredeyse imkansız olacağından, bu sorunu çözmek için Amerika da ki bilgisayar bilim adamlarından oluşan bir grup, her sayısal IP adresini temsil etmek için alan adı (domain ) sistemini oluşturdu.

Ancak, domain isimleri sadece teknik bir kısayoldur. Özetle, akılda kalıcı domain (alan adı) başarılı bir web sitesi oluşturmak ve siber kaybolmadan arasındaki fark yapabilirsiniz.

Bir domain küçük işletmelerde kredibilite katıyor !. Kendi domainlerine sahip şirket, profesyonel bir görünüm kazanır. Eğer bir ISS veya ücretsiz bir web barındırma sitesi aracılığıyla sitenizi yayınlar iseniz (örneğin www siteisminiz . gibi) domain adı müşteriler açısından güven yaratmaz, ve bir çok kişi internet ve e ticaretinize güven duymaz.

Bundan dolayı, küçük işletmeniz için ne yapmak istediğinizi düşünün ve paranın nereye katma değer katacağını seçin. Eğer, tüketicilerin veya hizmet yaratmak için ne tür bir çaba sarf edeceğinizi düşündüyseniz , domain (alan adı) kayıdı için acele etmelisiniz.

Akılda kalıcı, dilde rahat telafuz edici bir alan adı seçerek görselliği, size ait logonuz ve çarpıcı slogonınız ile müşterilerinizin karşısına çıkın.

Domain adı size işletmenizin geleceğini gösterir ! Kendi domaininizin (alan adı) olması Dijital Devrim parçası olup, olmadığınızı belirler ve gelişmekte olan teknolojiler üzerine güncel konum almanızı sağlar.

Kendi domaininiz (alan adı) rakiplerinizin önünde olmanızı sağlar. Siteniz ile işletmenizin misyonunu, gücünü, referanslarınızı ortaya koymaktır. Alınan domain ile sizin ve işletmenizin gidişatını belirlemiş olursunuz.

Yazar Hakkında

Melissa Atilla

New York Touro College Business Management and DataBase mezunu. New York'da İşletme yöneticiliği üzerine çalıştı. Şu anda bir bilişim şirketinde İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyor ve İngilizce Öğretmenliği yapıyor.