Sosyal Medya

Dini Bilgiler için iPhone

Iphone da ilk günden beri hem türkçe hem ingilizce çeşitli dini uygulamalara rastlıyoruz. Elbette en başta akla gelen Kuran-ı Kerim olduğu kadar, esmaül hüsna, hadis-i şerif, günlük dualar, ezan alarmları ve hatta tespih uygulamaları dahi çokça indirilen uygulamalardan.

Iphone da ilk günden beri hem türkçe hem ingilizce çeşitli dini uygulamalara rastlıyoruz. Elbette en başta akla gelen Kuran-ı Kerim olduğu kadar, esmaül hüsna, hadis-i şerif, günlük dualar, ezan alarmları ve hatta tespih uygulamaları dahi çokça indirilen uygulamalardan.

Tüm bunlar arasında Apple Store’da 40 usd satış fiyatıyla yerini alan IMürşit uygulaması gerçekten dikkat çekici. İlgili kitlenin iyi bildiği Turan Yazılıma ait Mürşit yazılımının iMürşit ismi verilen uygulaması iPhone ve iPad ile sorunsuzca kullanılabiliyor. Bu aralar Kutlu Doğum- Mevlid Kandili haftasına özel %50 indirimle , 19,99 usd a satılan IMürşit uygulaması Referans kategorisinde de 1. sırada


Uygulamayla Kuran-ı Kerim okumak oldukça kolay hale getirilmiş. Türkçe’nin de dahil olduğu 5 farklı meal seçeneğiyle beraber, Türkçe tefsir desteği de programı oldukça cazip kılan özelliklerden. iMürşit’te, hadis derlemeleri ve ilmihal bulunuyor. Bu yönüyle bile İslamiyet hakkında ihtiyaç duyulan birçok bilgiye anında ulaşabileceğiniz enfes bir kaynak. Programın en güzel özelliklerinden birisi ise, istendiği takdirde namaz vakitlerini hatırlatıp ezanı seslendirebilmesi. Namaz vakitlerini bulunduğunuz bölgeye göre otomatik olarak ayarlayan ve kıble yönünü gösteren pratik yan uygulamaları da mevcut. Uygulamanın tesbih bölümünde ise dokunmatik olarak tesbih kullanabileceğiniz gibi çeşitli özelliklerde tesbihler de oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Anıl Dinler

iPhone yokken ne yaptığını hatırlamayanlardan… Webtohumu.com çatısında biriktirir yaptıklarını. Fikir kazanı hep kaynar, web’den kazanır, web’de harcar.