E-Ticaret

Dev E-ticaret Hizmeti – İşiniz İnternette

Google‘ın önderliğinde İdeasoft, Sadece Hosting, Garanti Bankası ve Yurtiçi Kargo  “İşinizi İnternete Taşıyın” adlı dev bir projede bir araya geldi. Projenin amacı KOBI’lere 1 sene boyunca ücretsiz olarak web sitesi veya e-ticaret sitesi kurmalarını sağlamak. Projeye katılan KOBİ’ler 1 sene boyunca ücretsiz olarak aşağıdaki ürünlere sahip oluyor.

  • Ücretsiz .com alan adı
  • E-ticaret sitesi kurma aracı
  • Uzman desteği
  • 250 TL Google Adwords Kuponu

Ideasoft e-ticaret sitesi kurma aracı ile projeye katılırken Sadece Hosting web sitesi kurma aracı ve hosting hizmetleri ile projeye katılmış. Garanti Bankası sanal POS kullanımı konusunda destek sunarken, Yurtiçi Kargo da e-ticaret sitesini kuran firmalara özel avantaj ve servisler sağlıyor.

Bu proje ile Google Adwords gelirlerini arttırmayı amaçlıyor. Projeye katılan diğer firmalarda büyük bir marka bilinirliğine sahip olacak. Türkiye şartlarında binlerce e-ticaret sitesi içerisinde projeye dahil olan e-ticaret sitelerinin başarı oranını hep birlikte göreceğiz. Proje Britanya’da geçen senelerde faaliyete geçen “Getting British Business Online” projesiyle benzerlik gösteriyor.

Projede bana ilginç gelen diğer bir husus Google gibi dev bir şirketin özellikle Türkiye’de, sektörde birbirine rakip onlarca firma arasından tek bir firma seçerek iş çıkarması oldu. Google domain hosting sektörü ve e-ticaret sektörü gibi Adwords gelirleri için kilit noktada olan şirketleri bir program dahilinde böyle bir projeye alarak daha çok kişiye ulaşabilirdi. Umarım başarılı bir proje olur. Projenin tanıtım videosuna aşağıdan web sitesine linkten ulaşabilirsiniz.

İşiniz İnternette projesininde detaylarına aşağıdaki dökümandan ulaşabilirsiniz.
[scribd id=98287201 key=key-1ih6l6nmxnt83cys9kb7 mode=list]

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen