Sosyal Medya

Deadpool’ un Farklılaşan Film Tanıtım Stratejisi

Tim Miller‘in yönetmenliğini üstlendiği fantastik film Deadpool 12 şubat itibariyle vizyonda yerini aldı. Deadpool filmi yayınlanan fragmanlarıyla seyirciyi sürükleyici bir merakla baş başa bıraktı. Marvel comics‘in alışılmadık karakteri anti-kahramanı deadpool eski bir Özel Kuvvet askeri olan Wade Wilson‘ un üzerine uygulanan zorlu bir deney ile hızlandırılmış kendini iyileştirme gücü ve alt egosuyla başetmenin hikayesi üzerine kurgulanmıştır. Wade Wilson, hayatını sona erdirmeye hazırlayan adam iken, karmaşık mizah anlayışına sahip deadpool’a dönüşünü anlatıyor. Deadpool filmi konusu itibariyle dikkat çekici olmasının yanı sıra Deadpool’un farklılaşan film tanıtım stratejisi emojili posterler  ile bizlere sübliminal mesaj vermeyi başardı.

Deadpool Emojili Poster İle Neyi Hedefliyor?

deadpool-emoji-yeni

 

Teknolojinin hayatımıza etkileri günbegün artarken son dönemlerde emojisiz iletişim kuramaz hale geldik. Hal böyleyken film sektörü de bu ayrıntıya kayıtsız kalmıyor. Peki Deadpool emojili poster ile neyi hedefliyor? Deadpool, film tanıtımına afişlerinin yanı sıra emojili reklam vererek seyircinin zihninde kendine yer açmayı ve açtığı yerde bir süre kalmayı hedefliyor. Deadpool filmi yayınlanan her yeni fragmanıyla izleyicisine vizyon için gün saydırmayı başardı. Emojili posterler ise seyirciye bir nevi sürpriz oldu.  Deyim yerindeyse marka stratejisi uygulayarak çağrışımın gücünden faydalandı. Öyle sanıyoruz ki hedefine ulaşması hiçte zor olmadı.

deadpool-emojileri

Filmin ana karakteri, aşık bir adamdan; zeki, çevik ve küfürbaz bir anti-kahramana dönüşen Deadpool‘ u simgeleyen emojiler ile harmanlanmış durumda. Filmi izleyen seyirciler arasında sözsüz bir iletişim için emojiler biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Deadpool’ un Sosyal Hayata Etkisi

Deadpool, vizyon öncesi adından bir hayli bahsettirdi. Dolasıyla izleyicinin filmi günlük hayata adapte etmesi hiçte zor olmadı. Deadpool’ un sosyal hayata etkisi tinder da can buldu. Tinder, lokasyon bazlı çalışan ve km. hesabıyla yakın çevredeki insanlarla flörtleşmeyi sağlayan bir mobil uygulama. Tinder uygulamasının yanı sıra Deadpool ile ilgili güncel haberleri sosyal medya hesaplarından #deadpool hashtagleri ile takip edebilirsiniz.

deadpool-on-tinder

Deadpool, ilk filminin yankılarıyla sıcağı sıcağına ikinci filminden bahsederek heyecan dolu bir serüvenin sinyallerini verdi. İzleyicinin nabzını yakalayan Deadpool‘ un ilerleyen zamanlarda nasıl bir rota çizeceği şimdiden merak konusu. Bekleyelim ve görelim. 🙂

Dilerseniz ücretsiz olarak Deadpool emojilerini ücretsiz Android için buradan İOS için buradan indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author