Sektörel Haberler Uygulamalar

Daha İyi Bir Dünya İçin 5 Doğa Dostu Uygulama

Yaşadığımız dünyayı daha yaşanılır kılmak adına yeşile ve doğaya karşı hepimiz sorumluyuz. Geçmişin yaşam mirasını gelecek nesilleri aktarmak adına internet ve teknolojiden yardım alarak daha iyi bir dünya için 5 doğa dostu uygulamayı kullanabilir, bilinçli davranışlarımızla çevresel duyarlılık yaratabiliriz. 

Daha İyi Bir Dünya İçin Kullanılabilir Mobil Uygulamalar

1. GiveO2

Give02-sosyal-sosyal

Give02, karbon ayak izinizi ölçümleyen mobil uygulamadır. Uygulama kullanmak için yapmanız gerek tek şey GPS özelliğini aktif hale getirmek. GPS bilgisiyle bağlantı kuran uygulama, yürüdüğünüz mesafeler boyunca attığınız karbon ayak izlerini otomatik olarak hesaplar ve size ”ideal denge” konusunda bilgi verir. Uygulama iklim farklılığına dikkat çekmek amacıyla oluşturulmuştur. Sizde uygulaması kullanarak, karbon ayak izlerinizi azaltmak konusunda yardım alabilirsiniz. Give02 uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

 

2. greenMeter

greenMeter uygulaması temel olarak, otomobil markası Honda’nın hız ölçerliğini, kullanıcı deneyimiyle oluşturmak amacıyla oluşturulmuştur. Ancak uygulama sadece sürüş tekniği ve verimliliği konusunda değil; aynı zamanda aracın güç ve yakıt kullanım özelliklerini eş zamanlı olarak öğrenmenize olanak sağlıyor. Böylece uygulama sayesinde araç kullanımınızın doğa üzerindeki etkisini gözlemleme şansını elde edebilirsiniz.

greenMeter uygulamasını IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

3. Climate

Climate, iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla tasarlanan bir mobil uygulamadır. Kullanıcılar uygulama sayesinde iklim değişikliğine karşı alınacak önlemleri keşfedebilir ve sosyal medya hesaplarında paylaşabilir. Climate uygulaması, iklim değişikliği konularında önemli kuruşları ve bilgileri bir araya getiren önemli bir dijital platformdur. Eğer sizde iklim değişikliği konusunda etkileşim sağlamak ve güncel kalmak istiyorsanız, Climate uygulamasını kullanarak kişisel profilinizi oluşturabilir kişiselleştirilmiş öneri ve taleplerde bulunabilirsiniz.

Climate uygulamasını IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

4. Carma Carpooling

Carma Carpooling  aynı rota üzerinde seyahat eden kişilerin doğrulama uygulamasıdır. Bu uygulamanın özelliği, aynı istikamet yönünde seyahat edecek kişilerin birbirleriyle bağlantı kurmasına olanak sağlamak. Uygulama kullanımı sayesinde, trafik tıkanıklığını ve  karbonsal etkiyi azaltılabilir; maddi tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca Carma Carpooling’ e benzer ülkemizde oldukça yaygın olan BlaBlaCar uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Carma Carpooling uygulamasını IOS ve Adroid mağazalarından indirebilirsiniz.

SolarChecker

solarchecker-sosyal-sosyal

SolarChecker, “Yeşil ev” iyileştirmeleri adına güneş panelleri ya da toprak ve su kaynaklı ısı pompa sistemlerini gözlemlemenize olanak sağlayan mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde evinizin yakınındaki güneş ışınımı seviyelerinin ölçülmesi dâhil bir dizi parametreyi kontrol ederek, özel iyileştirmelerin sizin için etkili olup olmayacağı bilgisini elde edebilirsiniz. Kısacası, güneş paneli edinmek gibi bir fikriniz varsa bu uygulama tam da size göre.

SolarChecker uygulamasını IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

Sosyal sorumluluk duygunuzla harekete geçerek duyarlı davranmanız çok hoş, daha iyi bir dünya için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. 🙂

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author