Sosyal Medya

Copy Paste Belediyeciliği Sosyal Medyayı Kurtarır mı?

Bundan yaklaşık 2 sene evvel sosyalsosyal.com üzerinde “Belediyelerin Sosyal Medya Kullanımı : Algıda Çay İçicilik” başlıklı yazı yayınlamıştık. Yayınlamış olduğumuz bu yazı belediyelerin sosyal medya kullanımının tek yönlü yani geleneksel medyayı yansıttığını gayet iyi bir şekilde ifade ediyor. Peki 2 sene sonra ne değişti ?

Belediyeler içerik diye bir şeyin olduğunu ve dernek vakıf ziyaretlerinde çekilen fotoğraflar haricinde sosyal medyanın daha farklı kullanılabileceğini keşfetti. İçerik haritalarıyla birlikte belediyeler artık o günün hava durumunu, o gece nöbetçi olan eczaneleri, belediyenin kültür sanat faaliyetlerini vatandaşlarıyla sosyal medya kanallarını kullanarak paylaşıyor. Dernek vakıf ziyaretlerinin fotoğraflarını kullanmak yerine bu tür şeyleri günlük olarak paylaşmak elbette belediyelerin sosyal medya kullanımı açısından güzel bir gelişme. Nasıl daha aktif kullanılabilir sorusuna bugün kesinlikle giriş yapmayacağım fakat sabah denk geldiğim bir ekran görüntüsü beni epey güldürdü.

Sosyal medya kullanımı açısından çok beğendiğim Pendik Belediyesi‘nin attığı tweet copy-paste yapılarak İstanbul’daki başka bir belediye tarafından aynı şekilde tweet atılmış. Tabi bu arada “Pendik” ifadesi aynı kalacak şekilde 🙂 Herneyse bu ekran görüntüsünü tabiki çalışanlara zarar vermemek adına belediyenin ismini silerek burada paylaşıyorum. Umarım belediyeler vatandaşlarının hakettiği hizmeti sosyal medya kanallarından başka yerlerden çalmadan doğru dürüst şekilde yaparlar.

sancaktepe

 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen