Sektörel Haberler Teknoloji

Çocuklar İçin Dijital Kumbara Üretildi

El öptükten sonra harçlık almayı dört gözle beklediğimiz bayram günlerinin aksine internet bankacılığının tüm hızıyla dört nala koşmakta olduğunu görmekteyiz . ASB bankasının çocukların yetişmesinde ve yetiştirilmesinde güne cevap ve çağa adım niteliğinde bir uygulamayla karşımıza çıktığını görmekteyiz. Her geçen gün sanal para birimlerinin yaygınlaşmasıyla etkileşim halinde olan insanlığın ,alışkanlıklarının git gide değiştiğine şahit olmaktayız.

Yeni Zelanda‘da faaliyet gösteren ASB bankasının bu minvalde Clever Kash adını verdiği akıllı kumbarayla çocukların internet üzerinden birikim yapmalarının öğretilmesi amaçlanıyor, bu kumbaraların diğerlerinden farkı elbette ki sadece görünüşü değil ,çocukların kumbaralarına elden para atmak yerine ebeveynlerin mobil bankacılık üzerinden ufak bir dokunuşla çocukların kendileri için açılmış birikim hesabına harçlık atmalarının da oldukça yenilikçi bir uygulama olduğuna şahitlik etmekteyiz.

clever cash

Clever Kash ürününün hitap ettiği kitleye baktığımızda tasarımının çok orijinal ve doğru olduğunu görmekteyiz üzerinde ekranı bulunan oyuncak bir fil olarak tasarlanan bu küçük, sevimli kumbara doğrudan çocuklara seslenmekte ve sanki içine para yüklendikçe hepimizin bildiği o sevimli tebessümünü yaparak hortumundan su fışkırtacakmış hissini uyandırmasıyla da diyebiliriz ki maskot da uygulama kadar iyi düşünülmüş.

Yazar Hakkında

Zeynep Betül Kavak

Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘nde Halkla İlişkiler bölümünde tamamlamış olan Zeynep Betül KAVAK yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede Reklam ve Stratejik Marka İletişimi bölümü üzerine yapmaktadır aynı zamanda Digibus Dijital İş Geliştirme ajansında içerik editörü olarak çalışmaktadır .