Sosyal Medya

Çocuklar Bu Haberden Pek Hoşlanmayacak

Çocuklarını sıklıkla merak edip arayan, aradıklarında ise meşgule atılan ebeveynleri bu dertten kurtaracak bir uygulama mevcut. Teksaslı bir annenin bu soruna çözüm aramasıyla geliştirdiği bu uygulama ile çocuklarınız telefonu açmak zorunda kalacak.

Çocuklarını aradığında sürekli meşgule atılan anne Sharon Standifird, bu soruna karşı geliştirdiği ‘Ignore no more’ isimli bu uygulama ile telefonu tamamen devre dışı bırakarak aradığı çözümü kendi çabaları ile geliştirmiş.

24523-ignoreno_article

Uygulama çalışma prensibi ise; anne çocuğunu aradığında eğer meşgule atılırsa ‘Ignore no more’ devreye girerek telefonu tamamen kilitleyerek acil çağrılar dışında hiçbir şey yapılamayan telefon ancak annesini aradığı zaman anne tarafından belirlenen şifre ile aktif olabiliyor. Buda çocukların bir süre sonra sıkılıp annelerini aramasını sağlamaktadır.

Şu an için sadece Android’de olan uygulama 1.99 $’dan Google Play Store üzerinden indirilebiliyor. Yakın zamanda IOS versyonu da kullanıma sunulacak.

 

Yazar Hakkında

Ömer Bulut

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Sosyal Medya Danışmanı sosyalsosyal.com & sosyalmedyahaber.com Editörü