Marka

Coca-Cola Kartonlarından Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Sanal gerçeklik içerikleri gün geçtikçe yaygınlaşmaya ve popülerliğini birinci sırada tutmaya devam ediyor. Şimdi de Coca-Cola karton kutularından oluşan sanal gerçeklik gözlüğü sanal gerçeklik kampanyası başlattı.

Coca-Cola’dan Sanal Gerçekliğe Destek

Google‘nin Cardboard projesi evdeki basit eşyalarla bile sanal gerçeklik gözlüğü yapılabileceğini bize ispatlamıştı. Bu proje halen ilginç fikirlere yol göstermeye devam ediyor.

Coca-Cola‘nın, 12’li paketlere entegre edilen sanal gerçeklik gözlüğü, paketlerin kendisinden gözlüğe dönüşebiliyor, yada paketlerin üzerine yapıştırılmış parçalar halinde geliyor. Şişe paketlerinde hatta teneke kutularında bile bu farklı tasarımlardan bulmanız mümkün. Tek dezavantajı ise lensleri sizin tedarik ediyor olmanız.

İOS ve Android platformarına uyumlu olan Cardboard uygulamasını indirerek tüm içeriklerden faydalanabilirsiniz. Coca-Cola yeni projesinde hem sanal gerçeklik gözlüğünü kitlelere ulaştırmayı hem de kola satışlarını arttırmayı hedefliyor. Kampanyanın henüz hangi ülkelere yayılacağı ise bilinmiyor.

Yazar Hakkında