Pazarlama Sektörel Haberler

Chromebook Satışa Çıktı

Chrome OS işletim sistemli Chromebook Amazon , Bestbuy, TigerDirect.com ve NewEgg üzerinden 299 $’dan başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Chrome OS işletim sistemli Chromebook Amazon , Bestbuy, TigerDirect.com ve NewEgg üzerinden 299 $’dan başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Tablet piyasasının yükselişe geçtiği bir dönemde Google’ın notebook piyasasına girmesi akıllarda soru işareti bırakabilir fakat 8 saniye içinde açılan, antivirüse ihtiyaç duymayan, zaten hayatımıza girmiş olan Google servislerini daha kolay ve hızlı kullanabileceğimiz, WIFI ve 3G bağlantısı bulunan,mavi ekran hatası vermeyen,hızlı,verimli ve  kendini sürekli yenileyen bir notebook dünya üzerindeki milyonlarca kişi için harika bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır.

Chromebook Tanıtım Videosu:


Google son dönemde Chrome Store‘u yenilemişti. Chromebook üzerinden hiçbir CD’ye ve uzun yüklemelere ihtiyaç duymadan binlerce uygulamayı yükleyip kullanabilirsiniz. Google HTML5 tekneolojisiyle ürettiği ve desteklediği binlerce uygulamayı ChromeStore ile Chromebook kullanıcıları kolaylıkla kullanılabilecekler. Mobile uygulamaların revaçta olduğu dönemde Google tek bir gmail hesabıyla programları heryerden erişilebilen uygulamalar haline dönüştürdü. Chromebook’da kullanabileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Google’ın Microsoft ve diğer rakipleri tarayıcı odaklı çalışa dursun Google bütün servislerini tıpkı bir canlı bir hücre sistemi gibi birbirine bağlayarak büyük yol katediyor. BING Facebook ve Google’ın rakipleriyle ortaklık yaparak pazarı büyütmeye çalışırken Google, Chrome son dönemde büyük yol kat etti. Chrome Store ile programları her yerden erişebilir uygulamalara dönüştürdü. Chrome OS ile bütün servislerini bir işletim sistemine bağladı. Şu anda Plus ile arama motoru servisini entegre ediyor. Konuyla ilgili olarak daha önce yazdığım Google Plus analizini buradan okuyabilirsiniz.

Birçok kişi Plus projesinin başarılı olamayacağını söylerken Google her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Chromebook’da bunlardan biri. Rakipleri başarısız servisleriyle(BING) uğraşırken Google köhnemiş ve başarısız olacağını düşündüğü servisleri bir bir kapatırken elindeki iyi ürünlere odaklanarak onları tıpkı bir ekosistem gibi birbirlerine entegre ediyor.

Chromebook ile ilgili en iyi özelliklerden biri sanırım 8 saniye içinde açılması;

Chromebook ile ilgili hazırlanan diğer videolara ve ayrıntılı bilgilere Chromebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen