Sektörel Haberler Uygulamalar

Chrome Kullanıcıları 1 Milyarı Geçti!

Kullanıma başladığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören Google Chrome 1 milyar kullanıcı sayısını aştı. Sektörün zirvesinde yer alan ve mobil sektörde de bu başarısını sürdürmek isteyen Google Chrome ile ilgili yapılan açıklamalarda Google‘ın internet tarayıcısıyla ne kadar büyük bir başarıya imza attığı da görüldü. Google Chrome için yapılan açıklamalarda mobil kullanıcı sayısının 1 milyarı geçtiği açıklanırken bu rakam oldukça yüksek.

Bilgisayarlar için kullanıma sunulan Google Chrome özellikle yüksek RAM tüketimi nedeniyle eleştirilse de buna rağmen bilgisayarlarda da kullanılmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra mobil versiyonu da oldukça iyi bir performans sunan Google Chrome kullanıcılarının da beğenisi çok olurken kullanıma sunulan ilk günden itibaren bugüne kadar Google Chrome mobil kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda.

Chrome‘a her ay tam 771 milyar sayfa yüklemesi yapılırken, Google çeviri servisinin de oldukça fazla tercih edildiği görüldü. Ayrıca Chrome, her ay kullanıcılarını 145 milyon zararlı siteden koruyarak güvenlik sağlıyor.

Yazar Hakkında