Pazarlama

Çapraz Pazarlama Örneği| Disney Karakterli Lego

Çapraz Pazarlama Kanalı, aktif olarak kullanılan pazarlama kanalının verimliliğini arttıracak bir yöntemdir. Burada yapılmak istenen mevcut pazarlama kanalının geri dönüşüm oranını arttırmak ve farklı pazarlama kanalıyla desteklemektir. Marka çapraz pazarlama sayesinde müşteri ilgisini ve beğenisini oluşturan ürünleri farklı şekillerde sunarak, tekrar görücüye çıkarır ve satın alma fikrini başka bir şekilde tüketiciye empoze eder.

Çapraz Pazarlama Örneği Disney Karakterli Lego ile Hedeflenen Nedir?

Disney, eğlence sektörünün dünya devi olmayı başaran markasıdır. Sevilen çizgi karakterleri ile animasyon filmleriyle yediden yetmişe izleyicinin beğenisini toplamayı başaran Disney, şimdilerde LEGO ile iş birliği haberiyle heyecan uyandırdı. Çapraz pazarlama yöntemi ile Disney, izleyicisine artı bir tüketim fırsatı sunarak, marka sadakatini farklı kanallar üzerinden sağlamayı hedefliyor diyebiliriz. Peki neden Lego? Çünkü çapraz pazarlama kampanyasında uyum olması gerekir. Bu nedenle Disney’in izleyici kitlesinin büyük çoğunluğunu çocukların oluşturduğunu düşünürsek uyum enfes!

Disney karakterlerinden en az birini kendine yakın hisseden ve ” tıpkı ben” diyenleri sevindirecek olan Disney Karakterli Legolar 1 Mayıs’ tan itibaren satışa sunulacak. İkonlaşan Disney karakterlerine yer verecek olan LEGO örneklerini aşağıda görebilirsiniz.

 

disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-1 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-2 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-3 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-4 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-5 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-6 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-7 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-8 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-9 disney-karakterli-lego-sosyalsosyal-10

Görsel: Disney

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author