Uygulamalar

Canlı Yayın Yapabileceğiniz 8 Uygulama

Son zamanlarda web üzerinden canlı yayın yapımı oldukça popüler hale geldi. Android ve İOS işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefonlar aracılığıyla canlı yayınlar yapabileceğiniz ve yayınları izleyebileceğiniz birbirinden farklı servis kanalları bulunmaktadır.

Katılım gösterdiğiniz platformlarda videolu gösterimleri Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Canlı yayın yapabileceğiniz 10 uygulamayı sizin için listeledik.

Canlı Yayın Yapabileceğiniz Uygulamalar

1. Meerkat

tweet-meerkatTwitter üzerinden canlı yayın yapabileceğiniz Meerkat uygulaması kullanıcılara gerçek zamanlı yayın olanağı sunuyor. Yayınlanan videolar Twitter haber kaynağında görüntülenebiliyor. Video canlı yayını sırasında kullanıcılar ve takipçiler arasında etkileşim sağlanabiliyor. Meerkat canlı yayın gösterimi kapandıktan sonra tekrar görüntülenme sağlanamıyor. Twitter üzerinden canlı yayın yapmak istiyorsanız, sevilen uygulama Meerkat’i kullanabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

2. Periscope

periscope-twitTwitter üzerinden canlı yayın yapabileceğiniz Periscope uygulaması, 24 saat içerisinde yayını pasif hale getirmektedir. Takipçileriniz ile etkileşimde bulunabileceğiniz uygulama yayın esnasında mesajlaşmaya olanak sağlıyor. Twitter üzerinden canlı yayın yapmak istiyorsanız alternatif yayın kanalı olarak Periscope’ u kullanabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

3. Butterfly Tv

butterfly-tv-görselButterfly Tv,Türk geliştiriciler tarafından yapılan canlı video yayın aracıdır. Butterfly Tv; video blog tutanlar, turistler ve etkinlik organizatörleri için geliştirilmiştir. Butterfly Tv ile yeteneklerinizi, gezilerinizi ve bilgilendirici eğlenceli aktivitelerinizi canlı olarak yayınlayabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

 

4. YouNow

younow-görselYouNow, dünyanın her yerinden insanlarla canlı olarak; yayın izleme, izlettirme ve mesajlaşma olanağı sunuyor. YouNow içerisinde (#) hashtag ile sohbet odaları bulunmaktadır. Dilediğiniz odaya katılabilir yayın akışına dahil olabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

5. Stre.am

stream-görselStre.am, Live ve Reel olarak iki farklı şekilde hizmet vermektedir. Canlı yayınları uygulama içinde 24 saat süresince tutabilir tekrar izleyebilirsiniz. Reel bölümündeyse, kaçırdığınız yayını kayıt altına alındığı için tekrar izleyebilirsiniz. Stre.am, canlı yayın videolarını  Faceebook ve Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca diğer video kanallarından farklı olarak SMS ve E-posta ile de paylaşım yapabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

6. Ustream

ustream-görselUstream, dünya çapında kullanıcılar ile etkileşimde bulunabileceğiniz canlı yayın aracı. Ustream, canlı yayınlarınızı 36 saat süreyle abone olan arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Ustream‘ a  Facebook, Twitter, Google+ ve e-posta hesaplarınızla kayıt olabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

7. Bambuser

bambuser-görselBambuser, canlı video yayınlarınızı gerçek zamanlı olarak ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bambuser videolarınızı Facebook, Twitter ve Myspace hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

8. MyEye

MyEyeReview-görselMyEye, video canlı yayınları bildirimlere açık olacak şekilde gerekleştirilir. Uygulama içerisinde yer alan butonlar yardımıyla kullanıcılar takipçilerinden bildirim alabileceği gibi Maps özelliğinden faydalanarak dünya üzerindeki popüler canlı yayınlara katılım sağlanabilir. MyEye canlı yayınları 72 saat boyunca replay edilebilir.

Android uygulaması için buradan ; İOS uygulaması için buradan indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author