Teknoloji

Bu Hıza Alışma Türkiye !

Düşük Hıza Hayır ! Türkiye’de ki internet hızının çok düşük olması ve fiyatının hıza oranla birçok ülkeden çok yüksekte olmasını protesto eden bir micro site. Geçen hafta dünyadaki internet hızları ve fiyatlarını bildiren bir infografik paylaşmıştık.

Dünyanın en hızlı internetini kullanan Japonya’nın internet hızı 61mbps ! Japonya’yı Kore 46mbps ile izlerken internete erişimin temel vatandaşlık hakkı kabul edildiği Finlandiya’da hız 22mbps. Türkiye listede sondan 6. sırada yer buluyor.

Web sitesine giriş yaparak imza atıp bu eyleme destek verebilirsiniz. Şu an itibariyle 17.566 imza toplanmış. Sitede yer alan açıklama ;

Dünyanın En Pahalı İnternetini Kullanıyorsun, Üstüne de Sınırlandırılıyorsun !

Dünyanın en pahalı internetinin kullandığının farkında mısın ? Üstelik bunu yaparken de sizin internet kullanımını sınırlandırıyorlar. Eğer ayda 50GB kotanın üzerine çıkarsanız hızınızı 1Mbit gibi komik milenyum hızlarına düşüyor.

Bu demek oluyor ki, İnterneti kullanmamızı istemiyorlar. Film izlememizi, dizileri takip etmemizi, dünyanın en büyük bilgi platformu olan interneti kullanmamızı istemiyor.

Onlara göre biz facebook – twitter’a giren, messenger üzerinde arkadaşları ile konuşan insanlarız. .Bizim diğer dünya ülkeleri gibi, bilgi paylaşımına katılmamız gerekmiyor.

Artık korksunlar. Sizden, bizden korksunlar. Müşterilerinden korksunlar. Onlara müşterilerinin gücünü gösterin. Destek verin artık firmaların müşterilerinden korkmalarını sağlayın.. Yurtdışı standartlarında internet istiyoruz !

Web sitesine giriş yapmak için tıklayın: http://www.dusukhizahayir.com

Kullandığınız internet hızından memnun musunuz ?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen