Facebook

Bono Facebook’la En Zengin Rockçı Oldu

Facebook’un borsaya girişi en çok U2’nun vokalisti Bono’yu sevindirdi.

Sosyal paylaşım ağı Facebook’un dün yaptığı halka arz girişimindeki büyük reklama rağmen, hisseleri kapanışta sadece 23 sent kazanarak yüzde 0,61 gibi zayıf bir artışla 38,23 dolardan kapandı.

İlk günkü hayal kırıklığının ardından, Social Internet Fund şirketinin uzmanı Lou Kerner, eğer bankalar müdahale etmediyse ne olduğunu anlamanın kolay olmadığını belirtirken, hisselerin fiyatının uygun olduğunu, ilk seansta endişenin hakim olduğunu, ayrıca yeterince iştah bulunmadığını söyledi.

Bu arada, U2’nin solisti Bono, Facebook’un dünkü halka arzı sayesinde rock müziği dünyasının en zengini oldu.
Kendisine ait ticaret firması Elevation Partners ile Facebook’un ilk yatırımcıları arasında yer alan ve Facebook’un yüzde 2,3 hissesine sahip olan Bono’nun servetinin son halka arz işlemiyle 1,5 milyar doları bulduğu tahmin ediliyor.
Bono’nun böylece müzik endüstrisinin en zengini ve 1 milyar dolar serveti olan Paul McCartney’i geçerek en zengin rockçı olduğu belirtiliyor.

AA

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.