Sektörel Haberler Teknoloji

BMW 7 Serisi Uber Promosyonuyla Tanıtılıyor

Uber uygulamasının ne olduğuna öncelikli olarak değinmek gerekirse ; Türkiye’de  İlk girişini İstanbul’da ve UberBlack formatuyla geçen günlerde yapmasıyla tanımış olduk  uber ‘ i sunumunun milli basketbolcu Sinan Güler ile dijital pazarlama yöneticisi Sinemis Candemir  tarafından  özel sürücülü Mercedes S Class araçla bulundukları yerden istediği yere gitmesiyle yapılmasıyla İstanbul’da UberBLACK servisiyle ilk yolculuğu yapmış oldu ..

Peki Uber nedir ?

Taxi gibi düşünülse de ilk başta çok daha lüks araçlarla (örn. BMW 7 Serisi ) web üzerinden ya da akıllı telefon uygulamaları  üzerinden sisteme kayıt olunuyor ve kredi kartı bilgilerinizi girmeniz isteniyor bunun sebebi ise yolculuk esnasında ve sonrasında ücret talebinde bulunulmaması.

Gelelim BMW 7 serisine henüz piyasaya bile çıkmamışken seri özel araç kiralama servisi uber ile tanıtıldı .

Uber ile kullanıcılar BMW 7 serisini tanımış oluyor ve  serinin uzaktan kumanda ile park edilebilme özelliği taşıyan bir  seri olduğu konusunda bilgi sahibi olmuş oluyorlar.

New York , Miami , Los Angeles ve Chicago ‘da belli saateler arasında açık olacak olan kampanyada uygulama üzerinden çağırılacak 2016 model  BMW 7 serisi araçlarla oldukça lüx bir deneyim yaşatmak ve beraberinde tercih eden kitleye kendini özel hissettirilmesi hedefleniyor . Baktığımızda  serinin tanıtımında böyle bir promosyonla duyurulmasının da oldukça başarılı bir pazarlama taktiği olduğunu söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Zeynep Betül Kavak

Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘nde Halkla İlişkiler bölümünde tamamlamış olan Zeynep Betül KAVAK yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede Reklam ve Stratejik Marka İletişimi bölümü üzerine yapmaktadır aynı zamanda Digibus Dijital İş Geliştirme ajansında içerik editörü olarak çalışmaktadır .