Sosyal Medya

Bir Twit: Yarım Milyon Dolar

ABD basınına göre, twitter hesabından NBA’deki lokavtla ilgili mesaj atan Miami Heat’in sahibi Micky Arison’a, 500 bin dolar ceza verildi.

ABD basınına göre, twitter hesabından NBA’deki lokavtla ilgili mesaj atan Miami Heat’in sahibi Micky Arison’a, 500 bin dolar ceza verildi.

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Miami Heat’in sahibi Micky Arison’a, twitter hesabında NBA’deki lokavtla ilgili yorumda bulunduğu gerekçesiyle ceza verildi.

NBA’den yapılan açıklamada, Arison’a verilen ceza belirtilmedi, ancak ABD basını yazdığı ”tweet” için Arison’un 500 bin dolar para cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Arison’ın cezayı, NBA’de geçen hafta sonu lokavt konusundaki anlaşmazlığın sürmesi ve NBA’de kasım ayındaki tüm maçların iptal edilmesi üzerine başka bir kişinin attığı mesaja yanıt yazması nedeniyle aldığı belirtildi.

Habere göre Arison, kendisine ”Almak için uğraştığınız parayı size taraftarlar veriyor, açgözlü domuzlar” yazan bir taraftara, lokavtın bitmesini isteyenlerden olduğunu belirtmek için ”Aslında, yanlış takım sahibine bağırıyorsunuz” yanıtını verdi.

NBA’de, oyuncular sendikası ve takım sahipleri arasında gelirlerin paylaşılması konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine 2011-2012 sezonunda kasım ayındaki tüm maçlar iptal edilmişti.

Bloomberg

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.