Infografik Sosyal Medya

Bedelli Askerlik Twitleri [Infographic]

Sosyal Medya Takip Hizmeti sunan www.SosyalMedya.in, Twitter kullanıcıları arasında konuşulanlarla ilgili istatistikleri yayınladı.

Bedelli askerlik Twitter’da son günlerin en fazla konuşulan konuları arasında yer alıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Kasım Salı günü detaylarını açıklayacağı yasa öncesinde Sosyal Medya Takip Hizmeti sunan www.SosyalMedya.in, Twitter kullanıcıları arasında konuşulanlarla ilgili istatistikleri yayınladı.

Türkiye’de yaklaşık 4 milyon kullanıcısı bulunan Twitter üzerinde geçen hafta bedelli askerlik yaklaşık 50 bin kez gündeme geldi. Kullanıcıların bir kısmı düzenlemeyi destekleyici mesajlar yazarken bir kısmı da kamu vicdanının yaralanabileceğine dikkat çekti.

Eğlenceli tweet yazanların mesajları ise en fazla retweet edilenler olmayı başardı. Yazılan tweetler arasında en fazla retweet alanı “Kredi kartına taksitli bedelli askerlik! -Komutan:Nasılsın Asker? -Asker: Vadaaaaaaa!!” oldu.

En çok retweet alan diğer bir tweet ise, öğretmen atamalarına vurgu yaparak çözüm öneren bir mesajdı. “Bedelli parasıyla başta atanamayan öğretmenler olmak üzere istihdam sağlama amaçlı bir fon oluşturulmalı.” Diyen tweet, en fazla gündeme gelenler arasında yerini aldı.

samanyolu

 

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.