Sosyal Medya Teknoloji Uygulamalar

BlackBerry Messenger (BBM) Sahnelere Hızlı Bir Dönüş Yaptı

Bugün ücretsiz mesajlaşma uygulamalarında yer alan PIN, grup sohbeti ve kişiye özel profil sayfaları gibi özelliklerin ilham kaynağı olan ve son dönemlerde sıkıntılı günler geçiren BlackBerry, geçtiğimiz günlerde BBM (BlackBerry Messenger) uygulamalasının iOS ve Android sürümlerini resmi olarak yayınlamasının ardından sahnelere hızlı bir dönüş yaptı.

Yayınlandığı ilk gün 10 milyon indirme rakamını geride bırakan BBM, ilk haftanın sonunda 20 milyon indirmeye ulaştı ve toplam üye sayısını 80 milyona çıkararak rakipleri karşısında geri kaldığı yarışta yüksek bir sıçrama yaptı ve eski yoğun günlerine dönmeyi başardı.

 

Her ne kadar BMM her iki platform için resmi olarak yayınlansa da henüz bazı kullanıcılar için aktif hale gelmedi ve BlackBerry sürümünde yer alan bazı özellikler de kullanılamıyor. Zamanla gelecek güncellemeler ile ilave edilecek olan bu özellikler sayesinde ücretsiz mesajlaşma pazarındaki en yakın rakipleri olan MessageMe, Wechat, Line, WhatsApp gibi uygulamalar ile ciddi bir rekabete girmesi bekleniyor.

bbm-1 bbm-2

BBM uygulamasını cihazınızın uygulma mağazasından yada bu adresten yükleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında