Sosyal Medya

Artık Arama Sonuçları Klout’u Etkiliyor

Klout sosyal medyadaki etkimizi ölçmeye yarayan en etkili araçlardan biri. Ve popülaritesi de her geçen gün artmakta.

Klout’un ne olduğuna dair Klout Nedir ve İşe alım sürecinde Klout’un etkisinden bahsetmiştik. Klout şu anda çok bilinmese de Bing arama motorlarındaki etkinizi ve Wikipedia sayfanızın hareketliliğini de skorlarına dahil etmiş durumda. Geçen haftadan itibaren Bing arama motorundaki sonuç sayınızı da göstermeye başladı. Etiketlendiğiniz sayfaları Klout öncelikle kendisi tarıyor. Ardından sizde manuel olarak üzerinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.

http://klout.com/#/kullaniciadi/tags linkinden Bing arama sonuçlarındaki sonuçlarınızı kontrol edebilir, Klout ile ilişkilendirebilirsiniz. Etiketlendiğiniz sayfaları bu link üzerinden yönetebilirsiniz.

Ne kadar çok sayfada etiketlenirseniz Klout skorunuz o kadar artacaktır. Ayrıca etiketlendiğiniz sayfaların etki gücü de Klout algoritmasına dahil olmakta.

Bu değişikliğin ardından Sosyal Medya’daki “etki” kavramı biraz daha değişmiş oldu. Artık arama motorlarındaki sonuç sayımıza daha çok önem verme vakti geldi.

 

Yazar Hakkında

Haydar Özkömürcü

Sosyal Medya Geeki. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce biliyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdürmekte.