Sektörel Haberler Teknoloji

Apple Macbook Serisi Yenilendi

Apple, 12 inç Retina ekranlı Macbook‘u bundan yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürmüştü. Şirket, dizüstü bilgisayarları arasında ”gözdesi” olarak nitelendirilen modeli daha hızlı işlemci seçenekleri ve daha uzun pil ömrü ile roze, altın renk seçenekleriyle güçlendirildi. Apple Macbook 12 inç daha önce gümüş, uzay grisi ve altın rengi seçenekleriyle raflardaki yerini almıştı.

apple-macbook-serisi-yenilendi2

Macbook 2016 serisi ile yeni işlemci konusunda kullanıcılara seçenek olarak hızları konfigürasyona bağlı olarak 1.1 GHz veya 1.3 GHz olarak değişen altıncı nesil Intel Core M işlemciler sunuluyor. TurboBoost teknolojisi sayesinde 1.1 GHz Intel Core M3 işlemcinin hızı 2.2 GHz Intel Core M5 işlemcisinin hızı 2.7 GHz’ye ve 1.3 GHz Core M7 işlemcisinin hızı ise 3.1 GHz‘ye yükseliyor. MacBook‘un bellek modülünü de güncelleyen Apple 1600 MHz hızında bir modül kullanıyor.

Apple’nin yenilenmiş 12 inç ekranlı Macbook modellerinin satışına dün itibarıyla çevrim içi mağazasında başladı. Yenilenen modelleri, mağazalardan satın almak için bugün mağazaları ziyaret edebilirsiniz. 8 GB bellek ve 256 GB flaş depolama alanına sahip Intel Core M3, işlemcili model KDV dahil 5199 TL karşılığında satılacak. 8 GB bellek ve 512 GB flaş depolama alanı barındıran Inter Core M5 işlemcilli model, 6299 TL fiyat etiketi ile satılacak. Intel Core M7 işlemciyi isteyenlerin ise siparişe göre yapılandırma seçenekleri üzerinden bir konfigürasyon oluşturması bekleniyor.

Yazar Hakkında