Sektörel Haberler

Anime ve Gerçekliğin Buluştuğu Mükemmel 7 Görsel

Tokyo’nın Muhteşem Manzaralarında Kotonoha no Niwa ile Anime ve Gerçekliğin Buluştuğu Görseller

Kotonoho no Niwa, 2013 yılının bahar dönemine damgasını vuran anime filmlerinden biridir. Film, gerek müzikleri gerekse karakterlerin birbirleriyle olan ilişkisiyle olsun izleyicinin sempatisini kazanmayı başarmıştı. Film de yer alan görseller ise anime sever izleyicileri bir hayli büyülemişti. Animeye damgasını vuran, yağmur ve güneş eşliğinde sokak parklarının can alıcı ayrıntıları ve rengarenk manzaraları aslında Tokyo’nun gerçek manzarasını yansıtıyor desek ne dersiniz? Düşündüğünüz üzere, tek kelimeyle muhteşem! Tokyo’nun ta kendisi manzarası ile anime görsellerinin karşılaştırmasını gözlemleyebileceğiniz kareler:

Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_1 Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_2 Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_3 Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_4 Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_5 Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_6 Anime_ve_Gerçekligin_Buluştugu_Mukemmel_7_Gorsel_7

Anime ve gerçek görsellere bakıldığında ilk etapta ayırt edilmesi zor değil mi? Anime sahnelerinin gerçekle olan ilişkisini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren Kotonoho no Niwa, başarısının gerçeklikte olduğunu ispatladı diyebiliriz. Film, Tokyo’da var olan gerçekliği bize sunduğu için ayrıca bir teşekkürü hak ediyor kesinlikle. Umarız bir sonraki Anime Filmlerinde Japonya’ yı bize tanıtacak ve sevdirecek başka manzaraları görebiliriz.

 

 

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author