Sosyal Medya

Angry Turks iPhone’da

10 gün önce Apple Store da yerini alan Angry Turks ile tanışın. Dünyaca ünlü oyunlara ve yazılımlara taş çıkaracak nitelikte harika bir uygulama. 0,99 usd fiyatını sonuna kadar hakediyor. Birde insanı gerçekten gururlandırıyor 🙂

 

Temel mantığı Angry Birds ile aynı olan oyunda kuşlar, domuzlar yerine Yeniçeriler ve Bizanslılar var. İstanbul’un fethini konu alan oyunda Fatih Sultan Mehmet’in toplarını fırlatıyoruz. Bölümler ilerledikçe farklı yeniçerilerle tanışıyor, zor yerlere saklanan Bizanslılarla karşılaşıyoruz. Aralarda tarihi bilgiler dahi okuyorsunuz.

 

Oyun Rumeli, Galata ve Haliç olmak üzere 3 bölüm x 24 kısımda toplam 72 aşamadan oluşuyor. Puanlaması ise 3 yıldızlamadan oluşuyor. 3 yıldızın tamamını kazandığınızda altın yerine “tura” kazanıyorsunuz.

 

Kaliteli tasarım ve kaliteli ses efektlerine sahip bu oyunu Angry Birds fikir hırsızlığı ile suçlayanlara inat söylemek istediğim şu: helal olsun Türkün esprili zeka gücüne….

 

Yazar Hakkında

Anıl Dinler

iPhone yokken ne yaptığını hatırlamayanlardan… Webtohumu.com çatısında biriktirir yaptıklarını. Fikir kazanı hep kaynar, web’den kazanır, web’de harcar.