Sosyal Medya

Angry Birds İstanbul

Kültür ve Turizm Bakanlığı dünyanın en çok oynanan mobil oyunu Angry Birds’in yaratıcısı Rovio ile görüşüyor. Anlaşma sağlanırsa oyunda İstanbul’un tarihi mekânları kullanılacak.

Tatil Ödülü Verilecek

Angry Birds oyununun defalarca oynandığının altını çizen Demirel, “Sosyal medyanın etkisinden de faydalanarak konunun daha da fazla paylaşılacağını düşünüyoruz. Sosyal ağlar üzerinden düzenleyeceğimiz yarışma ile oyuna ödül olarak İstanbul tatili gibi ödüller katmak istiyoruz. Bu oyunu gençler ve çocuklar kadar büyükler de oynuyor. Geniş bir kitleye tanıtım katkısı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Boğaz’da Kızgın Kuşlar

Özellikle, cep telefonlarında ve tabletlerde her gün 30 milyon kişinin oynadığı Angry Birds (Kızgın Kuşlar) oyunu İstanbul’u yeni mekân olarak seçecek. iPhone’larda paralı en çok indirilen uygulama, iPad’in en çok indirilen ücretsiz uygulaması olan Angry Birds’ün yeni oyununun İstanbul’un tarihi mekânlarını ve Boğaz Köprüsü’nü kullanması, gençler ve çocukların aklına İstanbul’un işlenmesini sağlayacak.

Her gün 30 milyon kişinin canlı oynadığı kabul edilen Angry Birds oyunu ücretli ve ücretsiz olarak 600 milyon kez mobil cihazlara indirilmiş. Sadece geçtiğimiz yıl sonunda 1 günde 3.5 milyon Angry Birds oyunu gelmiş.

Genç veya çocuk milyonlarca akıllı telefon ve PlayStation Portable gibi mobil oyun konsolu kullanıcısını peşinden sürükleyen Angry Birds oyunu sinemaya da geliyor. Angry Birds’in animasyon dizisi bu yıl içinde haftalık olarak yayınlanmaya başlayacak. Angry Birds’in kısa filmi geçen yıl milyonlarca kez izlenmişti. Rovio, 2015’e kadar Angry Birds’ü beyaz perdeye taşımayı planllıyor. Oyunu geliştiren Rovio, oyuncak ve giyim sektöründen de büyük gelir elde ediyor.

Akıllı cep telefonlarında Google Android, Apple iOS, Blackberry ve Windows Phone platformlarında, ayrıca tabletlerde de oynanan Angry Birds oyunu müthiş ilgi görüyor. 2009’da ilk kez piyasaya sürülen basit yapısı sevimli kızgın kuş çizimi her yaştan ve ülkeden milyonlarca mobil kullanıcının ilgisini çekti.

Sabah

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.