Girişimcilik

Alışverişin Keyifli Hali Guncelkupon.com

Alışveriş Kuponları, internetten yapılan alışverişlerde en çok ilgi  gören kampanya aracı haline gelmiş durumda. Sisteme kısa sürede alışan tüketici, indirim sağlayan bu kuponlar sayesinde artık zahmetsiz,fazla zaman ayırmadan ve cesurca almak isteği ürünü satın alabiliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son yıllarda rağbet gören online alışveriş siteleri, tüketicinin karşısına yeni alternatiflerle de çıkmaya başladı. Tüketiciye bilgisayar başından kalkmadan alışveriş keyfi yaşatan bu siteler, bugüne kadar bedava kargo,  ikincisi bedava ve yüzde 90’a varan indirim uygulamalarıyla da dikkat çekiyordu. Ancak yeni sistem artık internet dünyasına yakışır bir süratlilikte hizmet sağlayan bir kampanya metodu yarattı. Bu yeni metodun adı ise’ İndirim Kupon Kodları’… Bu kodlar sayesinde müşteri, alışveriş esnasında özel indirimlerden kolaylıkla yararlanabiliyor.

Büyük rekabetin yaşandığı internet mağazalarında her an indirim ve fırsatlarla karşılaşmak mümkün. Bedava kargo, yüzde 90 indirim, ikincisi bedava, gibi müşteri çekmek için yapılan kampanyalar adeta tüketicinin başını döndürüyor. Hal böyle olunca tüketici de kendini bilgisayarın başında “en ucuzunu” nasıl alırım düşüncesiyle bulabiliyor. İşte, tüketiciyi bu karmaşık kampanya sisteminden kurtarmak ve gerçek indirim keyfini yaşatmak için birkaç yıldır internet mağazalarında uygulanan ve büyük rağbet gören ‘İndirim Kupon Kodları’ ya da ‘Online Alışveriş Kuponları’, hem tüketiciye hem de satıcıya büyük kolaylık sağlıyor.Hal böyle olunca indirim kuponu dağıtan sitelerin de sayıları azımsanmayacak şekilde artmaya başladı.Bun sitelerden biri olan guncelkupon.com Türkiye’nin önde gelen alışveriş sitelerinde kullanabileceğiniz indirim kupon kodlarını tüketicinin istifadesine sunmaktadır.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

İndirim Kupon Kodu sistemini kısaca anlatmak gerekirse; belirli dönemler için yada özel günlerde, markalar, tüketinin istisadesine sunmak için, promosyon kodu, indirim kuponu,hediye çeki,kupon kodları, gibi şeçitli tanıtım ürünleri hazırlamaktadır.

Hazırlana eksta fırsat kampanyalarından tüketicinin haberdar olması ve isterse kullanması için, özel kodlar aracılığıyla yayına sunan ve bu kodların alışveriş esnasında kullanılmasıyla özel indirim almasını sağlayan bir sistem.

Hepimiz bildiği pek çok ünlü firma iş ortaklığı yaptığı kupon dağıtım sitesine özel kodlar hazırlayarak alışveriş esnasında yayınlanan kodun kupon kodu bölümüne yazarak anında ekstra indirim kazanması sağlanmaktadır.

Örneğin; öğretmenler günü için çiçek almaya karar verdiniz; markalar arasında gezinirken bir çoğunun indirimli ürün sattığını gördünüz ama bir türlü karar veremediniz. Tek yapmanız gereken arama motoruna mağazanın da isminin geçtiği “… indirim kuponu” yazmak olacaktır. Arama listesinden karşınıza guncelkupon.com  adlı site çıktı ve sayfaya giriş yaptınız. Buradaki bilgilerde dikkat etmeniz gereken ne kadar indirim aldığınız, kupon kodunun süresi ve hangi ürünler için geçerli olduğudur. Bir diğer husus da kupon kodunu kullanmadan önce benzer kategorilerde aynı ürünü satan sitelerin kupon kodlarını incelemeniz; böylelikle size en çok indirim yapan siteden alışverişinizi yapmış olursunuz.

MAĞAZALAR DA SİSTEMDEN MEMNUN

İndirim kuponları ile artık tüketici artık daha cesur bir şekilde almak isteği ürüne yaklaşabiliyor. Bu durumdan online mağazalar memnun olmuşa benziyor ki dönemsel olarak ya da özel günler için kupon kodu dağıtıyor. Kupon kodlarına ulaşmak için tüketici ya mağaza mağaza dolaşacak ve aradığı indirim kuponunu böyle bulacak ya da daha kısa bir yol olan ve amaçları tüketiciyi bu zahmetten kurtarmak olan indirim kuponlarının yayınlandığı sitelere göz atacak. Hemen hemen online alışverişin gerçekleştiği bütün mağazaların indirim kupon kodları bu sitelerden bulunabiliyor.

İndirim kuponu kullanımı, online alışverişte Türkiye için birkaç yıldır kullanılan bir kavram olsa da uluslararası platformlarda çok uzun yıllardır tercih edilen bir sistem. Öyle ki; giyimden, elektroniğe ve hatta gıdaya kadar pek çok alanda kupon kodu uygulamasını görmek mümkün olmaktadır. Güvenli olması, herhangi bir ücret ya da üyelik gerektirmemesi ve karşılığının hemen alınıyor olması sektörün gelişip büyümesine de büyük katkı sağlıyor.

Basında Güncel Kupon
Milliyet – 22.01.2014  ( link : http://hayat.milliyet.com.tr/alisveriste-son-moda-/teknoloji/detay/1825809/default.htm )

Vatan – 29.01.2014 (link : http://haber.gazetevatan.com/ekstra-keyifli-alisveris-icin-online-alisveris-kuponu/604851/2/ekonomi

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen