Teknoloji Uygulamalar

Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 10 Harika İşlem [İnfografik]

iPhone telefonlar, Android işletim sistemli telefonlar derken akıllı telefonlar hayatımızın kendisi oldu. Akıllı telefonlarımız olmadan not almıyor, randevularımızı kontrol etmiyor, internette sörf yapmıyoruz. Kısaca akıllı telefonlarımız hayatımızın kendisi haline geldi. Akıllı telefonlarımızla birlikte birçok harika işlem yapabiliyoruz.  İşte akıllı telefonunuzla birlikte yapabileceğiniz 10 harika işlem;

Kendinize Kahve Yapın (:

Yazılım tasarımcısı Qualcomm’un geliştirdiğini “The Internet of Everything” adlı AllJoyn yazılımı birçok aygıta telefonunuzdan bağlanmanızı ve yönetmeyi sağlıyor. Herhangi bir telefon veya marka Qualcomm‘un open source yazılımına bağlanabiliyor. Yatakta uzanırken kahve makinanıza bağlanıp kahve mi yapmak istiyorsunuz ? Akıllı telefonunuzla bu mümkün (:

Anlık Web Kamerası

Mobiolo adlı uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek akıllı telefonunuzu webcam gibi kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı WIFI bağlantınız varsa Skype ve Google+ gibi uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Arabanızı Başlatın

The Viber Smart Start adlı uygulamayı arabanıza ve akıllı telefonunuza kurduktan sonra uygulama akıllı telefonunuzdan arabanızı çalıştırmanızı sağlıyor. Soğuk bir kış günü evde kahvaltınızı yaparken arabanızı çalıştırıp motorun ısınmasını bu uygulama ile sağlayabilirsiniz.

Cep Telefonu Kamerası ile Ölçüm Yapın

Akıllı telefonunuzun kamerası vasıtasıyla birçok şeyi ölçmenizi sağlayacak uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar vasıtasıyla hayatınızı kolaşlaştırabilirsiniz.

Eviniz için Arttırılmış Gerçeklik

uDecore gibi uygulamalar vasıtasıyla akıllı telefonunuzun kamerası vasıtasıyla odanızı çekin, uygulamadan yararlanıp arttırılmış gerçeklik yöntemini kullanarak odanızı mobilyalar ile dekore edebilirsiniz.

Kalp Atışlarınızı Ölçün

Akıllı telefonunuza kuracağınız Azumio’s Instant Heart Rate adlı uygulama sayesinde cihazının ekranına parmağınızla dokunarak kalp atışlarınızı ölçebilirsiniz. Bu uygulamayı Android, IOS ve Windos Phone içinde kullanabilirsiz.

Uzaktan Kumandanızı Atın

Akıllı telefonlar birçok açıdan hayatımıza renk katıp işlerimizi koalylaştırırken televizyonlarıda yönetmemize izin veriyor. Televizyon kumandasını kaybettiğinizde aramak yerine akıllı telefonunuzdan işlem yapabilirsiniz.

Işığı Yönetin

Akıllı telefonunuz sayesinde evinizdeki aşıkları yönetebilirsiniz. Philips tarafından geliştirilen  Hue isimli uygulama sayesinde ışığın kontrast ayarlarını değiştirip, açma ve kapama yapabilirsiniz. Bu uygulama ayrıca evden uzaktayken ışıkları açıp kapatmanızı da sağlıyor.

Tarayıcı Olarak Kullanın

Günlük hayatımızda birçok belgeyi almak ve taşımak zorunda kalıyoruz. Faturalarımız, fişlerimiz v.b. birçok dökümanı akıllı telefonunuz sayesinde taradıktan sonra .pdf formatına çevirip kendinize e-mail olarak atabilirsiniz.

smartest-things-with-smartphone-infographic

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen