Eğitim

16 Saatlik SEO Eğitimi ile Sitenizi Google’da Uçuracaksınız

E-ticaret’ten, bloglara kadar birçok websitesinin ihtiyacı haline gelen SEO son zamanların en revaçta konularından birisi oldu. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak, alakalı içeriklerden çokça trafik elde etmek isteyenler SEO için çalışmalar yapıyorlar. Fakat, kapsamlı bir SEO çalışması için bütçe problem teşkil edebiliyor. Bunu da aşmanın en kolay yolu SEO eğitimleri oluyor. SEO eğitimi alıp yeterli seviyede bilgi sahibi olan herkes, arama trafiğinden web sitesine ziyaretçi çekebiliyor. İşte bu konuda iyi bir SEO’cudan eğitim almak, ihtiyacı karşılayabilir.

Kworks-Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nde, 27-28 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan SEO eğitimi, eğitim ihtiyacı hissedenler için uygun ve sağlam bir eğitim vaat ediyor. Toplam 16 saatlik eğitimde SEO’nun birçok konusuna değinilecek ve arama motoru optimizasyonun nasıl yapıldığına dair bilgi verilecek. Katılımcılara sertifika da verilecek eğitim, yıllardır SEO hizmetleri veren Hasan Yaşar tarafından veriliyor.

aramamotoru-egitimi[1]

Eğitimin İçeriği

Eğitimde, arama motorlarının çalışma prensiplerinden, web sitesinin arama motorlarından daha çok çıkması ve üst sıralara yerleşmesi için gerekli çalışmaların neler olduğuna kadar birçok konuya değinilecek. Başlıklar ise kısaca şöyle:

 1. Arama motorları nasıl çalışır?
 2. SEO nedir ve neden gereklidir?
 3. SEO’nun temelleri
 4. Kelime analizi nedir? Nasıl yapılır?
 5. Site içi linkleme nedir? Site link ağacı nasıl oluşturulur?
 6. Site haritası nedir? Nasıl oluşturulur?
 7. Domain ve SEO
 8. SEO Araçları ve Servisleri
 9. Backlink nedir?
 10. Nasıl backlink elde edilir?
 11. SEO için içerik nasıl üretilir?
 12. Site hızının SEO’ya etkisi nedir? Nasıl sitemizi hızlandırabiliriz.
 13. Sıkça yapılan hatalar nedir? Nasıl çözeriz?
 14. Schema (microdatalar)
 15. Site analizi için araçlar nelerdir? Siteyi nasıl analiz ederiz?

Aramamotoru.com tarafından gerçekleştirilecek bu etkinliğe katılmak için tıklayınız.

Hasan Yaşar Kimdir?

1998 yılında internet dünyası ile tanışmıştır. Hazırlamış olduğu ilk projesini 1999 yılında geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. 98 yılından itibaren bir çok internet projesi hazırlamış, danışmanlık vermiş ve büyümelerine katkı sağlamıştır. SEO’nun henüz isminin koyulmadığı yıllarda arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için çalışmalar yapmıştır. Marmara Üniversitesi’nde Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yönetimi “Creativity and Innovation Management” dersi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde SEO Eğitimi vermektedir. Bilgi birikimini aktarabilmek amacıyla SEO Eğitimi’ni herkese açık biçimde vermeye başlamıştır.

Yazar Hakkında