Facebook

5 En İyi Facebook Timeline Kullanım Örneği

Facebook Timeline‘a geçişler ilk başladığında sizler duyurmuştuk. Facebook Timeline’a zorunlu geçiş gerçekleştikten sonra sonra birçok marka veya işletme sahibi Timeline’ı yaratıcı fikirlerle birlikte oluşturmaya ve kullanmaya başladı. Timeline’ı eski konsepten farklı kılan en büyük özelliği geçmişe gidip iz bırakabilmeniz ve yaratıcı tasarım çalışmalarıyla birlikte kullanıcılara akılda kalıcı çalışmalar sunabilmeniz. Tünelin Ucundaki Işık başlıklı yazımızda bunu ifade etmeye çalıştık.

1-  Sportscenter Champions

Sport Center Timeline’da harika fotoğraflara sahip. Spor müsabakalarını sunarken özel grafiklere yer veriyor. En önemli özelliği ise Amerika’da gerçekleşen tüm spor dallarındaki şampiyonların 1979’dan 2012’ye kadar Timeline’a eklenmiş durumda.

2- People Dergisi 

People Dergisi derginin tüm sayılarını yayınlanma tarihlerine göre Timeline’a eklemiş. Bu sadece eski sayılarıda görebiliyorsunuz.

3- Livestrong Branding

Facebook Timeline üzerinde belirli zamanlara göre resim yüklemekten öte hayal gücünüzü kullanarak neler yapabileceğinizi gösteren Livestrong Timeline olayına farklı bir bakış açısı getirmiş.

4- Fanta

Fanta birbirine bağlı yüksek çözünürlüklü ve geniş resimler kullanarak Timeline’ı daha zevkli bir hale getiriyor.

5- Verizon Wireless Müşterileri

Verizon fan fotoğraflarını kullanarak Timeline tasarımını daha verimli bir hale getirmiş. Sayfanızı beğenen kişilerin katılımıyla üst kapak fotoğrafınızı değiştirmeniz fanlarınızı onure edebilir.

Socialfresh

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen