Sektörel Haberler

Türkiye’nin ilk HTML5 klibi Bedük Disco Breaker

2

“En iyi HTML5 deneyimini İnternet Explorer 9 ile yaşayın” sloganıyla yola çıkan Microsoft,Çalışmalarını Türkiye’nin başarılı dijital reklam ajanslarından biri olan 41? 29! ‘un üstlendiği ilk HTML5 Çizgi Roman Zafer Yolunda‘nın ardından bu kez karşımıza Türkiye’nin ilk HTML5 Video Klibi ile çıkıyor.

Elektronik müziğin başarılı ismi Bedük’ün Disco Breaker şarkısına çekilen klibi izlemek için evvela Pop-Up pencerelerin açılmasına izin vermeniz gerekiyor.Video sahnelerinin Pop-Up pencereler ile birbirini tetiklemesiyle bambaşka bir deneyim ortaya koyan klip Türkiye’deki türünün tek örneği.

Beduk ve Internet Explorer 9 birleşti! from groarstudios on Vimeo.

Kısaca HTML5

Ses veya film etiketleri gibi bir çok spesifik yönleriyle birlikte kullanıldığı HTML 5, sadece bir biçimleme dili olmasından ziyade web uygulamaları yaratmakta da kullanılabilmektedir. CSS3 ve JavaScript ile birleştirmek çok daha güçlü uyumlu ve sağlam uygulamaları mümkün kılmaktadır. Uygulamalar bu sayede binlerce cihazda bir çok ihtimale uygun şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle de iliştirilmiş platformlar ve bağlanmış cihazlarla çok daha güçlü olacaklardır.

Ajans: 41? 29!

Klibi izlemek için: http://www.discobreaker.com/ u ziyaret ediniz.

Sosyalsosyal olarak bizlerde 41? 29!  ekibini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.