Foursquare

Foursquare’de Sayfa Oluşturmak

foursquare-logo
Written by Alay Onay


Bildiğiniz gibi Foursquare yakın bir zamanda Türkçe oldu. Konuyla ilgili Foursquare Türkçe oldu başlıklı haberi okuyabilirsiniz. Tıpkı şuan milyonlarca üyesi olan Facebook ve Twitter’ın başlarda yaptığı gibi dil seçeneklerine Türkçeyi de ekledi. Foursquare’ın Türkçe olmasıyla Türkiye’de ki kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artacağını tahmin ediyorum. Tıpkı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi takip edeceğiz ve göreceğiz.

Bu yazımda Foursquare e eklenen yeni bir özellikten bahsedeceğim. Artık Foursquare’den kullanıcıların beğenip takip edebileceği bir sayfa oluşturabileceğiz. Foursquare oldukça basit ara yüzüyle bizlere bu imkanı tanıyor.

Yapmamız gereken bu linke tıklayıp kullanmak istediğimiz Twitter hesabından giriş yapmak. Geriye kalan kısmından ilgili açıklamaları doldurmak linklerin girişlerini yapmak, profil fotoğrafı ve üst kısım için 860×130 ebatında bir görsel  hazırlamak.

Daha sonra sayfanızın ayarlarına girebilmek için page management kısmından sayfanın içine girip bu linke tıklayabilirsiniz. Foursquare bağlantı alma imkanı da veriyor bu nedenle şimdiden bağlantınızı başkasına kaptırmamanızı öneririm. Bunların yanı sıra takip et butonu da mevcut eğer Facebook üzerinden sayfa oluşturmayı biliyorsanız mantığını biliyorsunuz demektir zorluk çekmeden ayarlara hakim olabilirsiniz.

Foursquare için sayfa açan örnek profilleri bu link ten inceleyebilirsiniz. Unutmadan bir not düşeyim önemli olan sayfa açmak değil onu düzenli olarak güncelleyip sürekli takip etmek. Umarım sayfa açma ile alakalı olarak kafalardaki temel soru işaretlerinin cevabını vermişimdir. Bir sonraki konuda görüşmek üzere kalın sağlıcakla.

About the author

Alay Onay

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi. Dijital Pazarlama ve Eticaret üzerine çalışmalar yapmakta. Ayrıca www.alayonay.com blogunda güncel olarak yazılar yazmaktadır.

Leave a Comment